Ľadový sen vo Viedni.

Autor: Vladimír Grežo | 22.2.2019 o 9:02 | (upravené 22.2.2019 o 16:34) Karma článku: 1,06 | Prečítané:  235x

Kĺžem sa na ľade nad mestským parkom, okolo sa mihajú vrcholky stromov, pozerám si do očí so sochami historických osobností stojacimi na podstavcoch vysoko nad zemou. Sochy strieda Viedenská radnica, Burgtheater, park a odznovu. 

Veľká terasa nad hlavami dolu chodiacich návštevníkov pokrytá umelým ľadom je nový zážitok pre každého. Okolo mňa je miesto pre stovku korčuliarov. Dnes je nás však len vyše 30, a tak zážitok z jazdy nič neruší. Smiech, objatia, jazdy v pároch, pokusy o skoky, pády, stojace skupinky pri mantineloch a selfie, všade selfie. Mantinely sú moderné a namiesto zvyčajného dreva ich tvorí priehľadné sklo. Ľadová terasa vo výške je rýchlo obľúbeným zážitkom vo vynovenej ľadovej rozprávke viedenského korčuliarskeho areálu Eistraum v centre Viedne. 

Za výhľadom z terasy musíte vykorčuľovať do kopca po vyše sto metrovom nájazde za čo vás odmení nielen výhľad, ale aj skvelý zjazd z kopca späť na ľadovú plochu. Kĺžem sa a zrýchľujem pri jazde dolu z terasy po dlhom chodníku. 

Trasa ma vedie do hlavného klziska pred historickou radnicou, krása. Ups, niečo nesedí. Idem správne, podľa šípok na stĺpoch, áno. Chvíľu pozerám pri korčuľovaní do parku a znovu som v protismere. Chodníky sú jednosmerné, takže treba dodržiavať smer. Uhýbam sa a pozerám, kde som sa stratil. Je to jasné! Dopravné riešenie smeru pohybu  na ľade musel robiť expert z Británie. Jazdenie je po ľavej strane. Pri pozornom dodržiavaní značiek a šípok si po chvíli zvykám aj keď sem tam sa zoznamujem a uhýbam naproti idúcemu korčuliarovi. Trochu vás možno zneistí vjazd do kruhového objazdu, ale po druhý krát to už pôjde správne. 

Z ľadovej plochy využívam výhľad na fotografovanie – centrum Viedne, japonskí turisti za mantinelmi klziska, mestská radnica, Burgteater, aj koče pomaly voziace turistov po cestách mesta. 

Eistraum má dnes rekordných vyše 9000 m2 ľadových plôch v centre Viedne. Okrem hlavnej plochy a 750 m2 veľkej visutej nadzemnej terasy sú v ľadovom kráľovstve v ponuke ďalšie dve ľadové plochy. Všetko je pospájané stovkami metrov ľadových chodníkov, po ktorých korčuľujete uprostred parku medzi stromami. Súčasťou zábavy je aj malá curlingová plocha a zóna pre deti. Do 3. marca. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Slovensko eviduje dva nové prípady koronavírusu

Pred Bratislavou protestujú majitelia fitnescentier.

NAKA naznačuje, že zatkla sériového vraha, bola by to rarita

Metódy, ako vytvoriť profil vraha, vyvíjala FBI.


Už ste čítali?